Servis

 Servis, kontrola
Pokud se stane že Vám připojení nefunguje tak jak má, zkuste následující kroky případně ohlášení poruchy*: -zkontrolujte připojení sítě: na ploše systému windows zkontrolujte stav síťového připojení, (zakázáno, povoleno, rychlost, adresu IP-dle smlouvy) -zkontrolujte kabel k síťové kartě (na mechanické poškození) -zkontrolujte adaptér PCI, nebo kvalitu signálu a umístění USB a správně nainstalovaný ovladač zařízení (závisí od zařízení, síťová karta, USB, Bridge) -restartujte počítač, operační systémy jsou jen lidské výtvory a i oni mají své dny ;-) -restartujte zařízení, jeli samostatné (vypnutí/zapnutí bridge/USB/switch, ...) -zkontrolujte správné přidělení adresy IP (Adresu přiděluje server DHCP, nebo je pevně nastavená a je zapsaná ve Vaší smlouvě, ve tvaru 10.X.Y.Z): - ve Window XP, Vista, Windows 7 - v příkazové řádce spustťe: ipconfig /all -zkuste se připojit na stránky http://www.sanet.cz, a dále např. na http://www.seznam.cz -zapátrejte v paměti od kdy je připojení nefunkční? - instalace programu, reinstalace OS, stěhování nábytku, přemístění PC, instalace nového HW, atd. -jste-li připojeni ve společném objektu, máte-li podezření na možnost výpadku/kolísání napětí (bouřka apod.) je možné vypnout/zapnout společný jistič zařízení (Restart zařízení - POZOR, toto provádějte pouze po předchozí konzultaci nebo pokud již místní situaci znáte!)

Ohlášení poruchy -Pokud budete neúspěšní kontaktujte nás s OHLÁŠENÍM PORUCHY některým z následujících způsobů: - online email na: admin&sanet.cz, kocourek&sanet.cz, nebo ICQ: 171046686 - v pracovních dnech mezi 9.00 - 17.00 telefonicky na 498771141, osobně v provozovně Žižkova 498, Trutnov - nebo každý den mezi 8.00 - 20.00 tel. 777896220 - kdykoli SMS na 777 896220 - při ohlášení poruchy nahlašte prosím popis závady, Vaše jméno, jméno na smlouvě, lokalitu (příp. č. Vaší smlouvy) a kontakt na Vás. - Předem děkujeme za ohlášení poruchy, které může být někdy první informací o problému, zároveň prosím za pochopení, že mobilní telefonní linka k dispozici 12 h denně, nemůže sloužit mimo pracovní dobu jako zdroj informací a konzultací. - V případě neřešitelnosti Vašeho problému ONLINE, tedy bez fyzické účasti a není-li zjevná příčina na Vaší (zákaznické) straně je náš zásah realizován v nejbližším možném termínu. V ostatních případech je zásah dle dohody. V KAŽDÉM PŘÍPADĚ, není-li při servisním zásahu v místě zákazníka prokazatelná závada ze strany poskytovatele (tedy závada v síti) JEDNÁ SE O PLACENÝ ZÁSAH ze strany zákazníka! Cena zásahu se řídí následujícím ceníkem:

- 350Kč/h v pracovní době - 550Kč/h mimo pracovní dobu - 750Kč/h o víkendech a svátcích Ceny bez DPH 20% Soupis nejčastějších příčin a placených servisních zásahů: - odpojená síťová karta, zakázaná síťová karta,vypnutá WiFi, ZAVIROVANÉ PC, špatně nebo vůbec nenainstalovaný ovladač síťového zařízení, špatné nastavení IP adresy (brány, masky, ...), zhroucený/zahlcený operační systém, změna nastavením jiným SW (antiviry, hry, firewally apod.), "odborné" zásahy externích firem, ... atd. S neurgentními dotazy se mimo pracovní dobu a pracovní dny obracejte prosím emailem či SMS, děkuji za pochopení. Potřebujete-li on-line NONSTOP podporu, informujte se o programu pro firemní zákazníky. Za správu sítě Mgr. Jan Kocourek

 

PS: *Vytiskněte si tento postup a uložte na dobře přístupné místo nebo si jej elektronicky uložte na Vaše PC, aby jste jej měli dostupný v případě nedostupnosti sítě Internet.

Legetøj og BørnetøjTurtle